Навчальний план 2020-2021

«Погоджено»                                                              «Затверджено»

Начальник управління освіти                                    Директор Палацу

виконавчого комітету                                                 учнівської молоді

Ковельської міської ради                                           імені Івана Франка

В.В. Бичковський                                                        Т.В.Середюк

____________________                                               ________________

Наказ № 40  від 01.06.2020р.

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

«КОВЕЛЬСЬКИЙ ПАЛАЦ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

імені ІВАНА ФРАНКА»

на 2020 – 2021 н. р.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Навчання в гуртках та творчих об'єднаннях за інтересами в закладі позашкільної освіти «Ковельський Палац учнівської молоді імені Івана Франка»  розпочинається відповідно Закону України «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в закладах позашкільної освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2004 р. за № 1036/9635.

Комплектація гуртків, груп та інших творчих об'єднань здійснюється у період з 1 по 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання і закінчується 31 травня наступного року.

Освітній процес здійснюється на основі програм Міністерства освіти і науки України, адаптованих  до програм Міністерства освіти і науки, затверджених на засіданні науково - методичної ради управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради.

Навчання учнів здійснюється  в одновікових і різновікових об'єднаннях за інтересами. Заклад організовує роботу    з    дітьми    та    юнацтвом  на принципі добровільності вибору видів діяльності за інтересами. До заняття  залучаються вихованці, учні, студенти віком від 5 до 18 років.

Освітній процес в Палаці учнівської молоді здійснюється диференційовано, індивідуально, масово в залежності від напряму діяльності гуртка та програми з врахуванням індивідуальних особливостей дітей, вікових можливостей і здібностей.

З метою розвитку та підтримки обдарованих та талановитих вихованців, які потребують професійної допомоги для поглиблення знань відповідно до їх творчих здібностей та вдосконалення набутих навичок, умінь, підготовки сольних номерів (в Народному художньому колективі - студії естрадного  співу «Нові таланти»)  навчання здійснюється шляхом індивідуальних занять, тривалістю дві години в тиждень на одну  дитину. Тривалість  заняття одна академічна година.

Тижневе навантаження творчих об'єднань за інтересами, які відносяться до першого початкового рівня навчання становить 4 академічні години в тиждень, другого рівня - основного – 4-6  і третього, вищого рівня - 6 годин.

Навантаження залежить також і від навчальних програм гуртків.  Навчання ведеться за програмами від одного року до десяти (танцювальний ансамбль «Барвінок»).

Середня наповнюваність груп   встановлена відповідно Закону України «Про позашкільну освіту» і становить в середньому  20 вихованців, учнів.

Тривалість занять визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів :

віком від 5 до 6 років - 30 хвилин, інших - 45 хвилин, з обов'язковою 10 хвилинною перервою між кожною академічною годиною занять.

Гурток макраме та в’язання на гвіздках «Чарівний клубочок» працює на базі підліткового клубу «Дизайнер» (вул. Володимирська, 85).

Під час канікул у Палаці учнівської молоді організовується різноманітна культмасово – оздоровча  робота з учнями (екскурсії, зустрічі, ігрові та конкурсні програми, змагання, походи та ін.), в тому числі гурткові заняття можуть проводитись з новим чи перемінним складом учнів.

Назва гуртка

Загальна

к-сть

груп

К-сть груп по

рівням навчання

К-сть годин

К-сть

учнів

Прим.

ХУДОЖНЬО – ЕСТЕТИЧНИЙ НАПРЯМОК

1.

Народний   художній колектив ансамбль танцю «Барвінок»

початковий– 3

(першого р.н.-1,

третього р.н.-1,

четвертого р.н.-1),

основний -3

(п’ятий р.н.-1,

(шостий  р.н.-1, сьомий р.н.-1)

вищий – 3

(восьмий р.н.-1,

дев’ятий р.н.-1,

десятий р.н.-1)

1- худ. керів-

ник

54 год.

2.

Народний художній колектив  студія      естрадного  співу «Нові таланти»

1 група (інд. навч.)

початковий10 уч.

основний – 7 уч.

вищий – 3 уч.

3.

Студія сучасної хореографії  «Ерідан»

початковий-1 (другий рік навчан.)

основний – 1

(другий рік навчан.)

(перший рік навчан.)

4.