Робота закладу під час карантину

Надзвичайна ситуація, яка склалася в нашій країні і не тільки, поставила перед колективом закладу нові вимоги та завдання. Працюючи в незвичному режимі, педагоги почали вчитися, шукати шляхи реалізації навчальних планів та програм, переймати досвід колег з інших закладів позашкільної освіти.

У Палаці учнівської молоді було проведено онлайн-семінари застосовуючи платформу zoom:

• "Як максимально зберегти себе в умовах кризи? Арт-терапія дієвий антикризовий процес", який підготувала і провела практичний психолог Палацу  Людмила Іванова.
  • Педагогічний марафон «Впровадження сучасних новітніх технологій в умовах організації дистанційного навчання у закладі позашкільної освіти», під час якого методист Людмила Посполітак розповіла  про сучасні новітні технології у закладі позашкільної освіти та звернула особливу увагу на дистанційне навчання.

Свою роботу під час карантинного періоду презентувала Руслана Чарнюк, керівник зразкового художнього колективу драматичного гуртка «Дивослово». Діти дистанційно пишуть казки, зокрема вихованка колективу Марія Сорокіна прочитала власну дидактичну — «Мистецьке царство». У форматі відео викладач веде бесіди  з охорони і безпеки життя та здоров’я дітей, протипожежної безпеки та ін., адже це актуально і про безпеку не можна забувати і під час карантину. Перед вихованцями ставила завдання саме на таку тематику підібрати і вивчити вірші.

Про різновиди роботи у гуртку «Вишиваночка» розповіла керівник Ольга Ломінська.

Своїми напрацюваннями у формі майстер-класу поділилася й керівник образотворчого та декоративно-ужиткового гуртка «Мальованка+» Інна Шкварок.

Нові форми роботи і у викладачів народного художнього колективу, ансамблю танцю «Барвінок» Сергія Панюса та Марі їСолоп. Юні вихованці вивчають рухи до нових таночків через відеозаняття.

Для роботи з учнями всі педагоги закладу впроваджують технологію віддаленого навчання, обирають сучасні сервіси комунікації: електронна пошта, соціальні мережі, засоби онлайн зв’язку. Налагоджено систему зв'язку між учасниками освітнього процесу: кожен вихованець та керівник має доступ до мережі (телефон, сторінка у фейсбуці, вайбер, программа zoom), де створені групи гуртків.

Педагоги проводять міні-лекції, творчі майстерні, чат-спілкування, майстер-класи, надають індивідуальні консультації, беруть участь у дистанційних конкурсах, фестивалях. Зокрема вихованці народного художнього колективу студії естрадного співу «Нові таланти» (керівник
Світлана Шиманська) взяли участь у міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі у м. Чернігові. Еліна Ковальчук нагороджена дипломом  І премії, Марк Ковальчук – ІІ. У міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі «Пори року в Одесі, квітнева зірка – 2020» Аліна Томчук отримала ІІІ премію, а у всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Талановиті серця» першу. У дистанційному міжнародному фестивалі-конкурсі "Star Birth" в м. Дніпро, Аліна стала лауреатом І премії. У дистанційному міжнародному фестивалі-конкурсі "Пасхальна столиця України" в м. Києві, Ковальчуки Марк та Еліна здобули другі місця. Учні колективу Мар'яна Поліщук, Пауліна Маслюк, Анна Корж отримали І місця в дистанційному міжнародному конкурсі «Україна єднає світ» (м. Київ)

Вихованці народного художнього колективу ансамблю танцю «Барвінок» отримали два Гран-прі у дистанційних фестивалях-конкурсах «Весняний зорепад – 2020» м. Сокаль, «Юні таланти України - 2020» м. Львів.

Викладачі використовують презентації, схеми, відеофайли, платформу «Всеосвіта», дають посилання на ресурси для додаткового вивчення матеріалу, беруть участь у відео-челенджах: «Захисна маска» (гурток «Юний модельєр», керівник Наталія Ткачук), «Ізоізоляція» - відтворення картин відомих художників в умовах ізоляції (зразковий художній коллектив гурток образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», керівник Оксана Цюп'яшук).
           Для ознайомлення учасників освітнього процесу, їх батьків та громадськості міста з роботою закладу створена сторінка у фейсбуці (https://www.facebook.com/%D0%97%D0%9F%D0%9E-%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86-%D1%83%D1%87%D0%BD%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%96-%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%96-%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0-105374124467356/?modal=admin_todo_tourякі).

Під час карантинного періоду педагоги приділяють велику увагу самоосвіті. Дистанційно підвищують кваліфікацію, долучаються до онлайн-конференцій, вебінарів. Так Людмила Іванова, Богуслава Петречук, Ольга Ломінська отримали відповідні сертифікати. Застосування сучасних технологій допомагає педагогам ділитись з учнями знаннями, аби карантин не був на заваді отримання якісної позашкільної освіти.